Lwówek

Lwówek Śląski to piękne miasto leżące na Śląsku. Z Lwówka niedaleko jest do Bolesławca i Jeleniej Góry. Jest to jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku. Jak wynika z doniesień w tym mieście znajduje się najstarszy browar w Polsce, jest to Browar Śląski z 1209 roku.
Zabytki w mieście to np.: zespół klasztorny oo. franciszkanów, kościół pw. Piotra i Pawła, XIV wieczna brama Bolesławiecka. XVI wieczny ratusz, dawne wille i domy chłopów z XVIII i XIX wieku. Dom Ław Chlebowych i Obuwniczych to dawne kramy miejskie z okolic XV wieku, Lwówek słynie z takich miejsc.
W Lwówku Śląskim w Płakowicach znaleźć można XVI wieczny renesansowy zamek przy ulicy Pałacowej oraz neorenesansowy pałac Hohenzollernów z okolic XIX wieku i Krzyż pokutny, który znajdziecie wjeżdżając do miasta.
Lwówek Śląski otoczony jest murami miejskimi, cześć z nich można do dnia dzisiejszego podziwiać w mieście. Dwie bramy bolesławiecka i Lublańska pozostawiły po sobie dwie piękne baszty, jest to zabytek architektoniczny, są to miejsca, które przypominają o dawnych czasach w Lwówku Śląskim. Kościół Wniebowzięcia NMP został opłacony przez Henryka Brodatego w 1238 roku, około 200 lat później kościół został spalony a w 1551 roku został odbudowany.

W Lwówku Śląskim każdego roku odbywa się Lwóweckie Lato Agatowe. Jest to jedna z piękniejszych imprez plenerowych w okolicach.